Kapat

Xiaomi’den 14 dilde çeviri yapan ürün; Konjac AI Translator

Xiaomi , Mart ayında Pekin’de düzenlenen 2018 Xinnzhiyuan AI Teknoloji Zirvesi’nde dil çevirisi yapabilecek yeni bir ürünü tanıtmıştı. Ürün Xiaomi’nin bir çok ürünü farklı firmalara ürettirdiği gibi bu üründe – Banana (Pekin) Teknoloji şirketi tarafından üretildi. Ürün, geçtiğimiz günlerde sadece 299 yuan (47 $) fiyat etiketi ile e-perakende platformunda satışa sunuldu.

Konjac AI Translator, kumlama işlemiyle kaplanmış kompakt bir alüminyum gövdeye sahip. Eski bir MP3 çaları andıran ürün boyut olarakta bir mp3 çalardan çokta büyük değil. Oval köşelere ve yekpare bir kasaya sahip olan ürün çok şık bir tasarıma sahip, cihazın ön yüzeyinde bulunan kontrol tuşları ses açma ve kapama, çeviri ve dinleme işlevlerini yapan birer adet düğme bulunuyor. Üst bölüme yerleştirilen bir adet mikrafon alt bölümde yer alan hoparlör ve hemen alt bölümde MicroUSB bağlantı noktası bulunuyor.

Fonksiyonlar bakımından, Xiaomi AI Translator, 14 dilin çevirisini yapabiliyor. Ne yazık ki şuan sadece çince ve ingilizce çevirisini yaptığını biliyoruz. Diğer diller hakkında daha fazla bilgi aldığımızda yazımıza ekleyeceğiz. 

Konjac AI Translator, müzik çalma, hava durumunu bilgisi, radyo dinleme, haberleri okuma ve diğer bazı yardım hizmetleri gibi 47’den fazla fonksiyona sahip. Cihaz 900mAH pil kapasitesine sahip

Meraklı bir internet kullanıcı olan ben 4 sene önce MIUI Rom ile tanışarak koyu bir Xiaomi taraftarına dönüştüm. Şimdi ise az bilinen marka ve modelleri hakkında araştırma ve yeni maceralar peşinde koşmaya devam ediyorum.

“Xiaomi’den 14 dilde çeviri yapan ürün; Konjac AI Translator” üzerine 4 yorum

  1. Cumhur KUYUMCUOĞLU says:
  2. Hasan ÖZKAN says:
  3. Cumhur KUYUMCUOĞLU says:
  4. Hasan ÖZKAN says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com